Twierdza Modlin

Wycieczka edukacyjna- Twierdza Modlin i Miasteczko Ruchu Drogowego

Aktualności Z życia szkoły

W czwartek 28 kwietnia uczniowie klasy czwartej i szóstej odbyli wycieczkę edukacyjną do Modlina. Przewodnik zapoznał nas z historią powstania jednej z najciekawszych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce. Zwiedziliśmy wybrane obiekty Twierdzy Modlin: Muzeum Kampanii Wrześniowej oraz podziemne przejścia kontminerskie FRONT MODLIN. Następnie udaliśmy się do Miasteczka Ruchu Drogowego gdzie uczniowie wzięli udział w wykładzie nt. bezpiecznego zachowania na drodze jako uczestnik ruchu drogowego, a następnie praktycznie wykorzystali swą wiedzę podczas poruszania się po miasteczku na rowerach. Opanowanie i przestrzeganie zasad bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, wyrabianie nawyku prawidłowego zachowania się na ulicy. Praktyczne poznanie i zrozumienie zależności między znakami drogowymi, podstawy zachowania na jezdni dla uczniów klasy szóstej było przypomnieniem, a dla czwartoklasistów dodatkowym przygotowaniem do egzaminu na kartę rowerową. Na koniec naszego spotkania dzieci otrzymały odblaskowe gadżety, które zwiększą ich bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego.