Zdjęciae z konkursu "Jestem dumny bo jestem polakiem"

PACZKA NA KRESY 2019 – podsumowanie akcji

Wolontariat

W piątek, 28 lutego 2020 r., w Urzędzie Dzielnicy Bielany w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca Akcję „Paczka na Kresy” – Boże Narodzenie 2019 ”. Podczas spotkania przedstawiciele naszej szkoły odebrali podziękowania za  aktywne zaangażowanie się w działania związane z przygotowaniem paczki. To wspaniałe wydarzenie, było okazją do przekonania, że byliśmy częścią wielkiej akcji niesienia pomocy. Dołożyliśmy „naszą” cegiełkę wsparcia dla Rodaków żyjących na Kresach. Wydarzenie to na  długo zapadnie w naszej pamięci i sercach.

              Nasi Rodacy na Białorusi i na Litwie otrzymali w sumie ponad 2,5 tysiąca paczek. Osoby zaangażowane w akcję rozwożenia darów  podkreślali, że najważniejsze były spotkania z drugim człowiekiem. Każdy z nich przywiózł wiele opowieści i moc wzruszeń. Wielu twierdzi, że nie wyobraża sobie kolejnych świąt bez udziału w tym przedsięwzięciu.

               Zatem mamy ogromną przyjemność  poinformować, od 5 marca 2020r. rozpoczynamy akcję „Paczka na Kresy”- Wielkanoc 2020.  Zbierać będziemy artykuły spożywcze z długą datą przydatności do spożycia, słodycze, środki czystości, chemię gospodarczą oraz medykamenty. Liczymy na Waszą pomoc i wsparcie! Niech los drugiego człowieka nie będzie Wam obojętny!

 

Wolontariusze

 [nggallery id=174]