DOŻYNKI W NUNIE

Aktualności

W niedzielę, 11.09.2016r. w parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Nunie odbyły się Dożynki Parafialne. Tegoroczne święto plonów i chleba rozpoczęto od Mszy Świętej dziękczynnej w intencji rolników, którą celebrował ks. Tomasz Białobrzeski. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnił zespół Bene. Pod koniec Mszy Świętej sołtysi przekazali przedstawicielom władz chleby dożynkowe, którymi dzieli się z uczestnikami spotkania oraz zostało poświęcone ziarno pod zasiew.

Po części oficjalnej ks. proboszcz, zaproszeni goście i parafianie, w towarzystwie Orkiestry Dętej z Nasielska udali się na wspólne biesiadowanie. Uroczystość otworzył Burmistrz Miasta Nasielsk Pan Bogdan Ruszkowski i ks. proboszcz Tadeusz Jabłoński. Program uroczystości był bardzo bogaty. Na początku na scenie wystąpili uczniowie pobliskich szkół. Młodzi aktorzy z naszej szkoły w swoim przedstawieniu chcieli zatrzymać Panią Jesień i opóźnić rozpoczęcie roku szkolnego. W drugiej części występu pojawił się dr Ząbek ze swoją asystentką, Panią Szczoteczką, Dentysta i Baba Jaga , która nie dbała o swoje zęby. Dzieci  w takcie spotkania przekazały wiele rad i wskazówek jak należy dbać o zęby. Gromkie brawa i upominki,  jakie otrzymały,  były wspaniałym podziękowaniem za występ.

W trakcie uroczystości rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Odbył się też pokaz bojowy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz konkursy i zabawy dożynkowe. Każdy mógł delektować się regionalnymi potrawami przygotowanymi przez mieszkańców Nuny i okolicznych miejscowości. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. Niedzielne popołudnie uświetnił występ mieszkańców Domu Pomocy Społecznej z Nasielska, Zespół Pieśni i Tańca „Golądkowo” oraz „Wiejska Spec Kapela z Cieksyna. Wieczorem przygrywała do tańca  grupa TheSperados.

W ten wyjątkowy dzień, oprócz pogody, każdemu dopisywał dobry humor.

[nggallery id=62]