Zdjęcie dzieci z medalami Życzliwości

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Aktualności Z życia szkoły

W 2021 roku Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypadł na 21 listopada (niedziela). Dzień ten ma długą tradycję, która rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych, w 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack zareagowali na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli oni pokazać światu, że walka zbrojna i zawiść to zło, które niszczy, a nie buduje. Głównym celem Dnia Życzliwości jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, dobroć, okazywanie sobie bezinteresownej pomocy.
Stwierdziliśmy, że jest to dobry moment, aby przypomnieć, jak ważne w codziennym życiu są proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, Dzień dobry, miłego dnia oraz uśmiech. Dzieci w oddziałach przedszkolnych, w czasie zajęć, obejrzały filmik ,,Kocia życzliwość” oraz kolorowały rysunek kotka z serduszkiem, który mogły podarować osobie najbardziej dla nich życzliwej. Natomiast uczniowie kl. I-VIII mieli możliwość głosowania na najżyczliwszą koleżankę /najżyczliwszego kolegę w klasie, zgodnie z zasadami, które zostały umieszczone na plakatach.
Miło nam poinformować, że w wyborach Miss Życzliwości 2021 nagrodę otrzymały następujące uczennice: Brzezińska Lena- kl. I, Brzezińska Barbara- kl. II, Jaskółowska Zuzanna kl. III, Jechalik Natalia- kl. IV, Rucińska Julia- kl. V, Brzezińska Agata kl. VI, Jaskulska Amelia kl. VII, Niezgoda Oliwia- kl. VIII. Natomiast w kategorii Mister Życzliwości 2021 medale odebrali :Branicki Alan- kl. I, Niezgoda Maciej- kl. II, Popielarski Bartosz kl. III, Łątka Filip kl. IV, Mieszkowski Filip kl. V, Ogórek Igor kl. VI, Gromke Kuba kl. VII, Strzelczak Adam kl. VIII.
LAUREATOM PLEBISCYTU ŻYCZLIWOŚCI SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Czasami okazanie komuś serdeczności oraz obdarzenie go szczerym uśmiechem to wiele więcej, niż może się nam wydawać. Dobro i pozytywna energia, którą dajemy innym zawsze do nas wraca.
Szkolny Dzień Życzliwości, zorganizowany był w naszej szkole po raz pierwszy, ale zapewne nie ostatni.

zdjęcie dzieci z uniesionymi rękami